Etkinlikler

2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılı Etkinlikleri

1.

2022-2023 Eğitim- Öğretim Yılı Etkinlikleri

1. Akademik Genel Kurul Toplantısı (26.12.2022)

2. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Topluluğunun katkıları ile 8 Aralık 2022 tarihinde Ankara Baro Başkanı Av. Mustafa Köroğlu’nun katılımıyla ‘Sürdürülebilir Avukatlık’ söyleşimizi gerçekleştirdik. Sayın Ankara Baro Başkanı ve Değerli Kurul üyelerini Dekanımız Prof. Dr. Rauf Karasu ve Hacettepe Hukuk Topluluğu Yönetim Kurulu üyeleriyle karşıladık. Etkinliğe katılımlarından dolayı Av. Mustafa Köroğlu’na ve Ankara Barosu Hukuk Fakülteleri ile İletişim ve İşbirliği Kurulu’na teşekkürlerimizi sunarız. (Ayrıntılı bilgi ve Fotoğraflar için TIKLAYINIZ.)

3. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yargıtay Başkanlığı, Sigortacılık Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu ve Türkiye Sigorta Birliği’nin katkıları ile 25-26 Kasım 2022 tarihlerinde II. Sigorta ve Şirketler Hukuku Sempozyumu düzenledi. Sempozyuma çok sayıda Yargıtay üyesi, hâkim, akademisyen ve avukat katıldı. Sempozyumda Yargıtay Birinci Başkanı Mehmet Akarca, Sigortacılık Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Cahit Güran ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rauf Karasu açılış konuşması yaptı. İki gün süren sempozyumda sigorta ve şirketler hukukunun güncel sorunları ile ilgili toplam 18 tebliğ sunuldu. Sempozyum YouTube üzerinden canlı olarak yayınlandı. (Ayrıntılı bilgi ve Fotoğraflar için TIKLAYINIZ.)

Prof. Dr. Rauf KARASU
Dekan

4. Hukukta Yapay Zeka Çalıştayı (26.10.2022)

5. Hacettepe Üniversitesi Kalite Komisyonu (HÜKAK) tarafından düzenlenen Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) Toplantısı (Fotoğraflar için TIKLAYINIZ.) (21.10.2022)

6. 2022 Yılı Mezuniyet Töreni (01.07.2022)

7. 2021 Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı (05.01.2022)

8. 2023 Yılı Mezuniyet Töreni (21.07.2023)

9. YÖK'ten Fakültemize Turuncu Bayrak Ödülü (21.09.2023)

10. 20-21 Ekim 2023 tarihlerinde III. Sigorta ve Şirketler Hukuku Sempozyumu düzenlendi. Sempozyuma çok sayıda Yargıtay üyesi, hâkim, akademisyen ve avukat katıldı. Sempozyumda Yargıtay Birinci Başkan Vekili ve Hukuk Genel Kurulu Başkanı Sayın Adem Albayrak, Sigortacılık Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Uluç İçöz, Hacettepe Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. M. Cahit Güran ve Hukuk Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Rauf Karasu açılış konuşması yaptı. (Ayrıntılı bilgi ve Fotoğraflar için TIKLAYINIZ.)

11. Akademik Genel Kurul Toplantısı (26.12.2023)

2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı Etkinlikleri

1. Akademik Genel Kurul Toplantısı 13.01.2021 tarihinde zoom üzerinden online olarak yapıldı.

2. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı tarafından, Yargıtay 11. ve 4. Hukuk Daireleri, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) ve Sigorta Tahkim Komisyonu işbirliğiyle 15-16 Ekim 2021 tarihlerinde “Şirketler ve Sigorta Hukuku Sempozyumu” Zoom ve Youtube üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.
Sempozyumda Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Mehmet Akarca, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ve Dekanımız  Prof. Dr. Rauf Karasu açılış konuşmaları yapmıştır. 
Yargıtay 11. Hukuk Dairesi ve 4. Hukuk Daireleri üyeleri ile akademisyenler toplam 31 tebliğ sunmuştur.
Sempozyumun açılış konuşmalarını ve tebliğlerini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz
* https://youtu.be/2Z2LWgecxvc (Açılış Konuşmaları)
* https://youtu.be/Cdro5atGsnM (Şirketler Hukuku Tüm Oturumlar)
* https://youtu.be/iHBck95ydDE (Sigorta Hukuku I ve II. Oturumlar)
* https://youtu.be/IuaKs45nyis (Sigorta Hukuku III-IV-V. Oturumlar)

“Şirketler ve Sigorta Hukuku” Sempozyumumuz Hakkında Basında Çıkan Haberler:

https://www.haberturk.com/sirketler-hukuku-ve-sigorta-hukuku-duzenlenen-sempozyumla-mercek-altina-alindi-3226783

* https://www.sigortahaber.com/haber/7980880/hacettepe-universitesi-hukuk-fakultesi-genis-katilimli-bir-sigorta-hukuku-sempozyumu-duzenledi

https://www.yargitay.gov.tr/icerik/1539/yargitay-baskani-akarca-sirketler-ve-sigorta-hukuku-konulu-cevrim-ici-sempozyuma-katildi

Prof. Dr. Rauf KARASU
Dekan

3. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ve Dekanımız Prof. Dr. Rauf Karasu 13 Ekim 2021 tarihinde "Hukuk Fakültesi Kütüphanesi"nin açılışını gerçekleştirdi.
(Fotoğraflar için TIKLAYINIZ.)

4.  2019-2020 ve 2020-2021 Eğitim- Öğretim Yılları Mezuniyet Töreni

5. Avrupa Konseyi Hukukçular İçin İnsan Hakları Eğitimi Birimi (HELP) ile Fakültemiz arasındaki işbirliği çerçevesinde yürütülmesine başlanan kurslara yönelik açılış ve tanıtım etkinliği 08.12.2021 Çarşamba Prof. Dr. Mehmet Yüksel Konferans salonunda yapılmıştır.
(Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.)

6. TİHEK Başkanı Sayın Prof. Dr. Muharrem KILIÇ Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencileriyle biraraya gelerek Ulusal İnsan Hakları Kurumları konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Fotoğraflar için TIKLAYINIZ.

2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı Etkinlikleri

1. 02.11.2018 Macaristan Adalet Bakanı Laszlo Trocsanyi 

2. 20.12.2018 idarı Yargı İstinaf Uygulaması

3. 05.03.2018 Akademik Genel Kurul Toplantısı

4. 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi' nde gerçekleştirilen ve Uluslararası Adalet Divanı simülasyonu şeklinde düzenlenen, dili İngilizce olan International Philip C. Jessup kurgusal duruşma yarışması ulusal elemelerinde okulumuz da temsil edilmiştir.  Fakültemiz yarışmaya ilk defa bu yıl katılmış olup, takımımız puan sıralamasında 3. olarak yarışmayı tamamlamıştır. Takım üyelerimiz  Sare Karacan, Zeynep İrem Doğan, Yavuz Işık Özduman, İrem Karabulut, Burak Salih Murat ve takım koçu ODTÜ Yarı zamanlı Öğretim Elemanı Seval Arzu İz’e ve takım danışmanlığını yapan Doç. Dr. Erdem İlker Mutlu’ya teşekkür ederiz.  Fotoğraflar için TIKLAYINIZ.

5. Hacettepe Üniversitesi 39. Spor Şenliği  müsabakalarında Fakültemiz takımları önemli başarılar elde etmişlerdir. 11 Mart - 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında Beytepe ve Sıhhiye yerleşkelerinde sürdürülen müsabakalarda Fakültemiz futbol takımı üniversite şampiyonu olmuştur. Masa tenisi branşında kadın takımımız birinci, erkek takımımız üçüncü olmuş; badminton branşında ise erkek takımımız ikinciliği kazanmıştır. Atletizm branşında kadınlar 100 metrede Zeynep İLGİNOĞLU, kadınlar 400 ve  800 metrede Beyza SAMUT aldıkları derecelerle üniversite birincisi; erkekler 400 metrede ise Enes KÖKÇÜ üniversite üçüncüsü olmuştur. Öğrencilerimiz kupa ve madalyalarını, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. A. Haluk ÖZEN'in de katılımlarıyla Sıhhiye Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen kapanış töreninde almışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, etkinliklere katkıda bulunan tüm öğrencilerimize ve personelimize teşekkür ederiz. Fotoğraflar için TIKLAYINIZ. 

6. 25 Nisan 2019 Perşembe günü saat:10.00' da Fakültemizde Ağaç Dikimi Şenliği yapılmıştır.  Fotoğraflar İçin TIKLAYINIZ.

7. 2019 Yıllı Mezuniyet Töreni Öncesi Anıtkabir Ziyareti (07.05.2019)

8. 2019 Yıllı Mezuniyet Töreni (12.07.2019)

9. 14.11.2019 Akademik Genel Kurul Toplantısı

2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı Etkinlikleri

1. Anayasa Mahkemesi Kararlar Bilgi Bankası’nın altyapısındaki veri setinin hazırlanması için, Yüksek Mahkeme ile Hacettepe Üniversitesi (Hukuk Fakültesi) arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde yapılan çalışma başarıyla tamamlanmıştır.
Çalışmaya katılan öğrenci ve öğretim elemanlarımıza, Anayasa Mahkemesi’nde düzenlenen törende sertifika takdim edilmiştir. Fotoğraflar için lütfen tıklayınız.

2. Dekanımız Prof. Dr. Çetin ARSLAN Yargıtay Başkanlığı ile i.Ü Hukuk Fakültesi tarafından gerçekleştirilen "Türk Ceza Hukukunda ve Karşılaştırmalı Hukukta Olası Kast-Bilinçli Taksir Ayrımı ve Hata Halleri" konularının tartışılacağı Uluslararası 13. Ceza Hukuku Sempozyumuna (31 Mayıs-2 Haziran 2018) toplantıya oturum başkanı olarak katılım sağlayacaktır.

3. Hacettepe Üniversitesi 38. Spor Şenliği müsabakalarında Fakülte takımlarımız önemli dereceler elde etmiştir. Spor Şenliği kapanış töreni 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü Sıhhiye Kampüsü’nde düzenlenmiş ve takımlarımız ödüllendirilmiştir. Dereceye giren Fakültemiz öğrencileri Zeynep İLGİNOĞLU (Kadın Atletizm, 100 metre 2.lik ve 400 metre 2.lik), Uğur TABAK (Erkek Atletizm, 800 metre 2.lik), Çağla TANYEL, Deniz KABAKTEPE, Şeyma YAŞAR, Zeynep İLGİNOĞLU, Dilek AYDOĞAN, Kader ÖZDEMİR, Eda CENK, Pelin YILMAZ, Selcen GÜNTEKİN, Ceren ÜRENTAY, Müleyke KESMECİ (Kadın Basketbol Takımı, 3.lük) ve Mizbah ÇELİK, Salihcan POLAT, Murat KÖÇ’ü (Erkek Badminton Takımı, 2.lik)tebrik ediyor; takımlarımızın başlarında bulunan araştırma görevlilerimize ve öğretim üyelerimize teşekkür ediyoruz. Fotoğraflar için TIKLAYINIZ

Prof. Dr. Çetin ARSLAN
Dekan

4. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencileri “Yargıtay Yargı Etiği Hukuk Kliniği” projesi kapsamında gerekli eğitim ve çalışmaları başarıyla tamamlayarak; Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin ARSLAN, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü CİRİT, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet AKARCA, Yargıtay Ceza Genel Kurulu Başkanı Abdülhalik YILDIZ, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Başkanı Mehmet KÜRTÜL, Yargıtay Daire Başkan ve Üyeleri, Yargıtay hâkim ve Cumhuriyet savcılarının katılımıyla “Yargıtay Etik Kolaylaştırıcısı” sertifikasını almayı hak kazanmışlardır. Gerçek bir hukuk insanı için bilimsel bilginin yanında “olmazsa olmaz” olan “etik değerler”in benimsenip yerleşmesi idealine katkı yapmaları yolunda kendilerine kolaylık ve başarılar diliyorum. Resimler için TIKLAYINIZ.

Prof. Dr. Çetin ARSLAN

Dekan

5. Prof. Dr. Kadriye Bakırcı, 14 Mayıs 2018 tarihinde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet Perspektifinin Türkiye’nin Afet Politikalarına Entegre Edilmesi” başlıklı çalıştaya katılmış ve görüşleriyle katkıda bulunmuştur.

6. Dekanımız Prof. Dekanımız Prof. Dr. Çetin ARSLAN, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) tarafından düzenlenen “Kariyer Uzmanlık Mesleğinin Dünü, Bugünü ve Geleceği Sempozyumu”na (Ankara, 10 Mayıs 2018) oturum başkanı olarak katılmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız. Sempozyum afişi için TIKLAYINIZ.

7. Fakültemiz Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kadriye Bakırcı, 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü, Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte "Çalışma Hayatı ve Kadınlar" başlıklı bir konferans vermiştir. Ayrıntılar için lütfen TIKLAYINIZ.

8. Fakültemizin 4 Mayıs 2018 Cuma günü düzenlemiş olduğu "Uluslararası Konkordato -Yeniden Yapılandırma Hukuku ve Yargıtay Kararları Sempozyumu I" için lütfen TIKLAYINIZ.

9. Fakültemiz Dr. Öğretim Üyesi Bahadır Bumin ÖZARSLAN 30 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 19.30'da BengüTürk TV'de "Söz Konusu" programında, "Erken Seçim" gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştur.

10. Dekanımız Prof. Dr. Çetin Arslan, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Hukuk Fakültesi) tarafından LEFKOŞA/KKTC’de 26-27 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen “Kamu İhale Hukukunun Güncel Sorunları Sempozyumu”nda “İhaleye Fesat Karıştırma Suçu’nda Suçların İçtimaına ve Zincirleme Suça İlişkin Bazı Sorunlu Noktalar” başlıklı bir sunum yapmıştır. Sempozyumu.

11. Fakültemiz Dr. Öğretim Üyesi Bahadır Bumin ÖZARSLAN 12 Nisan 2018 Perşembe günü saat 21.00'da A Haber'de "Kadraj" programında, dış politika gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştur.

12. Fakültemiz Dr. Öğretim Üyesi Bahadır Bumin ÖZARSLAN 09 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 19.30'da BengüTürk TV'de "Söz Konusu" programında, "Son dönem Türk-Rus ilişkilerini ve Cumhur İttifakı" ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştur.

13. Dekanımız Prof. Dr. Çetin ARSLAN, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi tarafından düzenlenen “5 Nisan Avukatlar Günü” Konferansta“Avukatlık: Bir Meslek olarak Hukukçuluğun Doruk Noktası” başlıklı bir sunum yapmıştır.

14. Fakültemiz Dr. Öğretim Üyesi Bahadır Bumin ÖZARSLAN 04 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 10.00'da Çay TV'de "25 Saat" programında, iç ve dış politika gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunmuştur.

15. Prof. Dr. Kadriye Bakırcı, 29 Mart 2018 tarihinde, The Foundation for Women’s Solidarity and The Civil Society Strengthening Platform tarafından düzenlenen “Training on the Istanbul Convention and GREVIO Shadow Reports as tools of Advocacy and Lobbying for CSOs” başlıklı toplantıda “Istanbul Convention and Monitoring the Convention” başlıklı bir sunum yapmıştır.

16. Dekanımız Prof. Dr. Çetin ARSLAN, Muğla Barosu ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen “CMK Uygulamaları” başlıklı etkinlikte “Ceza Muhakemesinde Hukuka Aykırı Delil” başlıklı bir sunum yapmıştır.

17. "Çocuk Hakları ve Çocuğun Korunması Sempozyumu" 19 Mart 2018 Pazartesi günü saat 10.00'da Hukuk Fakültesi Prof.Dr. Mehmet YÜKSEL Konferans Salonunda yapılmıştır.

18. Dekanımız Prof. Dr. Çetin ARSLAN Bahçeşehir Üniversitesi Global Hukuk Programları (IGUL) Direktörü Prof. Dr. Feridun YENİSEY'in koordinatörlüğünde, 15 Mart 2018 tarihinde Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nce düzenlenen “Mukayeseli Hukuk Açısından İstinaf Uygulamaları” konulu Çalıştaya katılarak “İstinaf Kanunyolunda Ortaya Çıkan Kimi Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konundaki görüşlerini paylaştı. Fotoğraflar için TIKLAYINIZ.

19. Dekanımız Prof. Dr. Çetin ARSLAN “Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi (TBBEM)” tarafından düzenlenen (Ankara, 11 Mart 2018) “Ceza Muhakemesi Hukuku Uygulamaları” kapsamında “Ceza Muhakemesinde Hukuka Aykırı Delil” konusunda bir sunum yapmıştır.

20. Fakültemiz Anayasa Hukuku öğretim üyesi Doç.Dr. Öykü Didem AYDIN "14 Mart Tıp Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Denizli Tabip Odası ve Denizli Barosu'nun davetlisi olarak 10 Mart 2018 tarihinde Denizli'de "Malpraktis ve Anayasa Mahkemesi ile AİHM'ne Bireysel Başvuru" konulu tebliği sunmuştur.

21. Prof. Dr. Kadriye Bakırcı 9 Mart 2018 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde “Toplumsal Cinsiyet Bakış Açısından Arabuluculuk Aracılığıyla Alternatif İş Hukukuna Doğru” başlıklı bir sunum yapmıştır.

22. Prof. Dr. Kadriye Bakırcı 8 Mart 2018 tarihinde Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Toplumsal Cinsiyet Bakış Açısından Arabuluculuk Aracılığıyla Alternatif İş Hukukuna Doğru” başlıklı bir konferans vermiştir.

23. Dekanımız Prof. Dr. Çetin ARSLAN, Hacettepe Üniversitesi, Türkiye Sigorta Birliği ve Sigorta Tahkim Komisyonu tarafından organize edilen 8-10 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Trafik Kazasına Bağlı Yaralanmalarda Maluliyet ve Bedensel Zararların Tazmini Kongresi”ne (//maluliyetkongresi.com/) Oturum Başkanı olarak katılmıştır.

24. Prof. Dr. Kadriye Bakırcı 6 Mart 2018 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “İstanbul Sözleşmesi Çerçevesinde Şiddet” başlıklı bir sunum yapmıştır.

25. Dekanımız Prof. Dr. Çetin ARSLAN ve Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanımız Prof.Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU, "150. Yılında Yargıtay Sempozyumu ve Yargıtay Yeni Hizmet Binası Temel Atma Töreni"ne katılacak olup, Prof.Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU Sempozyumun II. Oturumuna konuşmacı olarak katılmıştır.

26. Prof. Dr. Kadriye Bakırcı 5 Mart 2018 tarihinde Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “İş Kanunu ve Kadın İşçiler” başlıklı bir konferans vermiştir.

27. Dekanımız Prof. Dr. Çetin ARSLAN Orman ve Şu İşleri Bakanlığı ile Yargıtay tarafından 2-3 Mart 2018 tarihlerinde Bolu-Abant’ta gerçekleştirilecek olan “Orman Suçları Sempozyumu”na oturum başkanı olarak katılmıştır.

28. Fakültemiz Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Bahadır Bumin ÖZARSLAN 26 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 19.30'da BengüTürk TV'de "Söz Konusu" programında, Hocalı soykırımı ve Karabağ sorunu ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştur.

29.  Dekanımız Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çetin ARSLAN'ın gündemdeki “Kimyasal Kastrasyon/Hadım” konusunda Hürriyet Gazetesine verdiği röportaj için lütfen TIKLAYINIZ. (23.02.2018)

30. Fakültemiz Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Bahadır Bumin ÖZARSLAN 12 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 19.30'da BengüTürk TV'de "Söz Konusu" programında, iç ve dış politika gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunmuştur.

31. 22 Aralık 2017 Yargıtay Birinci Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT, Yargıtay Ceza Genel Kurul Başkanı ve Yargıtay Üyelerinin de katıldığı Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları Sempozyumu
Prof.Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU'nun açılış konuşması için lütfen tıklayınız.

32. 05 Aralık 2017 Dünya İnsan Hakları Günü Nedeniyle Kamu Başdenetçisi Sayın Şeref MALKOÇ'un Fakültemizi Ziyareti ve Mülteci Hakları Paneli

33. 26 Ekim 2017 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Mustafa ŞENTOP'un Fakültemizi Ziyareti

2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılı Etkinlikleri
1. Fakültemiz Dekan Vekili Prof.Dr. Hasan Tahsin FENDOĞLU tarafından verilen 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Dersi notlarını görmek için lütfen TIKLAYINIZ.(03.10.2016)
2.  24 Kasım Öğretmenler Günü (24.11.2016)
3.  08 Aralık 2016 İnsan Hakları Günü Etkinliği
4.  Hava Hukuku Sempozyumu (15.12.2016)
5.  14 Mart Dünya Kadın Hakları Günü (14.03.2017)
6.  02 Mayıs 2017 Prof.Dr.Mehmet YÜKSEL Konferans Salonu Açılış Töreni
7.  08 Mayıs 2017 Medeni Usul Hukukunda İstinaf
8.  09 Mayıs 2017 Ankara Valisi Ercan TOPACA'nın Fakültemizi Ziyaret
9.  09 Mayıs 2017 Kurgusal Duruşma Etkinliği
10. 12 Mayıs 2017 Kurgusal Duruşma Mahkeme Salonu
11. 13 Mayıs 2017 Hukuk Fakülteleri Öğrenci Çalıştayı
12.  26 Mayıs 2017 Hacettepe Hukuk Yasader Panel
13.  06 Haziran 2017 Akademik Genel Kurul
14.  2017 Yılı Mezuniyet Töreni Anıtkabir Ziyareti

2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılı Etkinlikleri
1.  
Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi 19–21 Kasım 2014 tarihleri arasında II. Uluslararası Hukuk Öğretimi Kongresi’ni düzenlenmiştir.