Tanıtım

Hukuk Fakültemiz, klasik öğretim metodu olan takrir (anlatım) metodu yerine öğrenci odaklı, sorgulayıcı ve tartışmacı bir öğretim metodu uygulayan, çok sayıda seçimlik ders açmak suretiyle öğrencilere istedikleri alanlarda yetkinliklerini geliştirme imkanı veren, öğrencilere bilgi vermenin yanında bilgi üretmesini öğreten, salt müfredat odaklı değil aynı zamanda müfredata eşlik eden öğrenme yöntemleri ile öğrenim imkanı sunan bir fakültedir.

Fakültemizin nitelikli öğretim kadrosu ve öğretim metotları sayesinde mezunlarımız Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakimlik Sınavı'nda 2019 yılında birinci 2020 yılında ise ikinci olmuşlardır.

Fakültemizin birçok Avrupa üniversitesi ile yaptığı ERASMUS anlaşmaları sayesinde öğrencilerimiz öğrencilik yıllarında bir dönem yurt dışında öğrenim görme imkanı bulabilmektedir. ERASMUS programı sayesinde öğrencilerimiz gittikleri ülkelerde yabancı dillerini geliştirerek ve o ülkenin hukukunu genel anlamda öğrenerek gelecekteki kariyer planlarına önemli bir adım atmış olmaktadırlar.

Fakültemizin içinde bulunduğu Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü, yeşil alanları, temiz çevresi, güvenli ortamı, spor tesisleri, kongre ve sanat merkezleri, kütüphanesi, yurtları, kafeteryaları, bisiklet yolları ve hastanesi olan, sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin en güzel kampüslerinden biridir. Öğrencilerimiz, Ankara bozkırında kampüs hayatını doya doya yaşamaktadırlar.